chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çalışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından sabık gaz lambasıın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı alır alçsıkıntısız basınçta gaz lambası olarak kompresöre hasılat, yine sıkıştırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Durum soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çalışır sorusuna cevap uzatmak ciğerin soğutma gruplarını ayrı ayrı bakmak gerekir.

Durum Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En heybetli başkalık ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa çevre kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Durum soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin çevre soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve güçlü sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu sıkıntısızışsoy kondansere gönderilir. Fanlar himmetı ile batarya yüzeyinde çevre sıkıntısızışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, çevre soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gaz lambasıı su ile soğutur. Gazın soğutulması ciğerin çevre soğutmalı bataryalar alegori su kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğmeslektiriciler kullanılır.

Chiller elbette çalışır diyenler ciğerin su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında su kaynağı ihtiyacının bulunduğunu göstermek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi yahut ölçün su hattı mümkün. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek sahaın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli fakat su maliyetlerinin sakıt başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine ehil başüstüneğu ciğerin soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm sağlamaktadır. Kükremek üstü araçlarının iklimlendirilmesi ciğerin bile su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çalışır diyenler ciğerin son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği ciğerin nazir kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 elan küçük hacim sağlamış olduğunı göstermek gerekir. Aynı zamanda kompresör çalışma performansındaki yükselme sebebi ile elan sakıt canlılık tüketimi yapar ve güçlü performans sağlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta bulunmak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz çevre depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma sahaına mutabık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi elbette çalışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve meslekletmeniz ciğerin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden bindi alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir