Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk katkısızlığı konusunda çeşitli çallıkışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihnî ve sosyal katkısızlıklarını vikaye etmek ve iyileştirmek derunin birgeniş çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Yönetmenü Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve yaşfakat şartlarını düzeltmek derunin birgeniş çallıkışmalarda bulunmuşdolaşma.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk katkısızlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu sözleşme, bütün çocukların insan haklarını koruyacak ve vüruttirecek önlemlerin allıkınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk katkısızlığı konusunda çeşitli ülkelerde, mevzii topluluklarla ve popülasyon grupları ile işbirliği yapmaktadır. Sağlamlıklı gıdaların, kılıklı akarsu ve sağlık bilgisi koşullarının katkısızlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çallıkışmalar yapmaktadır. Bu tarz şeylerin yerıkeşik çocukların erken yaşta kıraat yazma becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin katkısızlanması konularında çallıkışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların katkısızlıklı ömür sürdüklerinden tehlikesiz çıkmak derunin günce ihtiyaçların hakkındalamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların katkısızlıklı beslenmelerine yardımcı çıkmak, hastalıklardan korunmalarını yağdırmak, içme suyunun hijyenik olmasını yağdırmak, familya hekimliği ve mizaç hizmetlerinin yaygınlaşması kadar birgeniş mevzularda farklı ülke ve mevzii topluluklarla çallıkışmalar binalmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk katkısızlığı konusunu öncelikli bir sermaye olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların katkısızlıklı ve hümayun bir hayat sürmeleri derunin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu beyninde, çocukların fiziksel ve zihnî katkısızlıklarını koruyacak mizaç hizmetleri, aşılama programları, hijyenik ömür koşulları, katkısızlıklı beslenme ve güvenli çocukluk devri kadar mevzularda partner devinme etmektedir. Hatta, Birleşmiş Milletler, çocukların terbiye haklarının korunması ve vüruttirilmesi konusunda da çallıkışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve müsavi şartlarda terbiye haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda meydana getirilen çallıkışmalar, dünya çapında katkısızlıklı bir hayat sürmelerine hüküm etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak vürutebilmesi derunin öncelikli olarak ele allıkınmaktadır. Bütün dünya ülkeleriyle işbirliği yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Yönetmenü Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile birgeniş çallıkışma yürütmüştür. Bu tarz şeylerin yanında geçmiş yarıyıl genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile uygun temameler yapmıştır. Bu sayede sığınmacı çocuklar ve çocuk katkısızlığı konularında önemli özlar aldırmıştır. Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile temamelerinde yalnızca çocukların katkısızlıklı ve hümayun bir hayat sürdüklerine yardımcı çıkmak istemiş ve bu mevzuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, bütün dünya çapında çocukların katkısızlıklı ve adaletli bir hayat sürdüklerine yardımcı çıkmak derunin çallıkışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir