Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sürekli giriş fail ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 ruz önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çaldatmaındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan denetleme sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde dünya vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri evet da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram bağlantısı istediği midein şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çyutmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişesen farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Ne Geçmiş Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen zevat midein ne günah ki çok çokça prosedür bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok çokça payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye esasta gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve hoppadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz değhizmettiğinde yahut kullanıcı adınız değhizmettiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazen “değhizmetikliği aptal aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseri saldırganlar elektronik posta adresini değhizmettirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir